2

Świąteczny drink żurawinowo pomarańczowy w bombce (18+)
Wczoraj proponowałam Wam mikołajowe babeczki, które możecie przygotować dla swoich pociech. Dziś natomiast propozycja dla tych, którzy osiemnaste urodziny mają już za sobą :)

Jeśli chcecie zaskoczyć swoich gości, lub zadbać o każdy szczegół świątecznego przyjęcia, to co powiecie na podanie napojów (czy jak w tym przypadku świątecznego drinka) w... bombkach :) 

Mnie udało się kupić kilka dni temu w jednym z hipermarketów (za około 2 złote za sztukę) takie oto gładkie, niezdobione bombki, które idealnie nadają się do serwowania świątecznych trunków. Koszt niewielki, a radości całe mnóstwo :)

Zanim jednak sam przepis, to jeszcze kilka słów o wyborze syropu. Zwróćcie uwagę, by miał w swoim składzie co najmniej 50% soku. Przejrzałam składy wielu syropów i często jego zawartość nie przekracza 1 lub 2%. Oczywiście mam tu na myśli syrop słodzony (powszechnie kupowany jako dodatek do wody lub herbaty), a nie sok 100%, ponieważ zależy nam na tym, by był to słodki sok, który osłodzi drinka. 

Składniki na 1 drinka:

* 100 ml wódki

* 50 ml likieru pomarańczowego (użyłam Cointreau)

* 75 ml syropu żurawinowego 

* kilka łyżek kruszonego lodu

Przy pomocy strzykawki do bombki wlewamy wódkę wymieszaną z likierem i sokiem. 

Spory kieliszek wypełniamy lodem. Do dekoracji można użyć świeżej żurawiny. 

Podajemy od razu, po napełnieniu kieliszków lodem. 

Na zdrowie! :)

Inspiracja


Opublikowano: 5 grudnia 2017
Zobacz także
Dodaj komentarz
Komentarze (2)
Dorota
05.12.2017 19:26 odpowiedz
Ale świetny, niebanalny pomysł na zaserwowanie drinka!
dzusti
dzusti
05.12.2017 18:36 odpowiedz
Pomysł fajny,wyglada pięknie,jednak trzeba zwrócić uwagę na delikatność bombek i niebezpieczeństwo ukruszenie szkła.( kilka lat temu robiłam lampę z takich bombek i często dochodziło do ukruszenie szyjki podczas wyciągania i wkładania "zawleczki".)
Trzeba dużej uwagi i delikatności!